شماره تلفن خود را تغییر ندهید

قابل توجه پناهجویان دگرباش٬

finger with blue telephone keypad - communication conceptبدینوسیله به اطلاع می رساند که یکی از عمده ترین مشکلات دفتر کمیسریای عالی پناهندگان سازمان ملل تماس با پناهجویان است. معمولا پناهجویان در ابتدای ورود یا یک شماره تلفن موقت تهیه می کنند و یا شماره ی دوست و یا آشنایی را برای تماس ارايه می نمایند که بعد از مدتی و بنا به دلایلی آن شماره دیگر یا قابل دسترس نیست و یا اینکه دیگر ارتباطی بین شخص پناهجو و آن دوست و یا آشنا وجود ندارد.

تجربه نشان داده است که یکی از سخت ترین تغییرات در پرونده ی پناهجویان در ترکیه تغییر شماره ی تماس آنهاست. بوده اند دوستانی که بارها شماره ی جدیدشان را فکس کرده و یا از طریق نامه پست کرده اند اما این تغییر در سیستم ها لحاظ نشده است.

این مشکل زمانی تاثیر منفی خود را نشان می دهد که برای تسریع در تاریخ مصاحبه ها هماهنگ شده باشد و سازمان ملل بخواهد با شخص پناهجو تماس گرفته و تاریخی زودتر را به او اعلام کند و یا تغییر محل مصاحبه را خبر دهد.

لذا بدینوسیله از شما درخواست می شود که قبل از مراجعه به دفتر آسام از یکی از شرکت های معتبر تلفن مثل ترکسل و یا آ.و.آ اقدام به خرید یک خط تلفن نموده و همان شماره را در طول مدت اقامتتان در ترکیه نگهداری کنید.

همچنین همیشه تلاش کنید که تلفن شما در طول ساعات اداری در دسترس باشد و صدای زنگ آن را بشنوید زیرا اگر از سازمان ملل تماس بگیرند و شما پاسخ ندهید٬ آنوقت قادر نیستید که با آن شماره دوباره تماس بگیرید و باید منتظر باشید تا بار دیگر با شما تماس گرفته شود.

رعایت نکات ساده ای مثل شماره تلفن تاثیرات زیادی را بر روی پرونده ی شما می گذارد.

 

با تشکر

آرشام پارسی

Comments are closed.